وب و اینترنت

آسیب پذیری جدید در مرورگر کروم برای کاربران خطرساز خواهد شد!

به تازگی ادعایی شده که بر اساس این ادعا ظاهرا فردی می تواند نوار آدرس کروم را به یک آدرس تقلبی تبدیل نماید. البته این حالت برای نسخه موبایل امکان پذیر خواهد بود و این موضوع آسیب پذیری و عدم امنیت کروم در نسخه موبایل را نشان می دهد. در ادامه توضیحات بیشتر را در راستای این نوار آدرس تقلبی شرح خواهیم داد.

آسیب پذیری جدید در مرورگر کروم

در مرورگر کروم در نسخه موبایل زمانی که صفحه را اسکرول می کنید به دلیل کم بودن فضا نوار آدرس محو خواهد شد و زمانی که مجددا به سمت بالا اسکرول می کنید نوار آدرس را خواهید دید. اما در این آدرس تقلبی دیگر با اسکرول به سمت بالا نوار آدرس نمایش داده نخواهد شد. در واقع این نوار آدرس تقلبی جایگزین نوار آدرس اصلی خواهد شد و کاربران اصلا متوجه تغییرات نخواهند شد.

این برنامه نویس که موفق به کشف این آسیب پذیری شد ادعا دارد که به راحتی می توان از این طریق در کروم به سو استفاده پرداخت و می تواند کاربر را به وبسایت جعلی و خطرناک دیگری انتقال دهد. اما چه راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟ در واقع هنوز راهی برای این موضوع پیدا نشده است اما این برنامه نویس می گوید که می توان با ثابت قرار دادن نوار آدرس در مرورگرها از چنین خطرات و آدرس های جعلی جلوگیری کرد و چه خوب است که نوار آدرس در زمان اسکرول محو نشود و در چنین شرایطی کاربران به نوار آدرس توجه بیشتری خواهند داشت و قطعا متوجه تغییرات خواهند بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا