موبایل و گجت

علت پایین بودن سرعت انتشار بروزرسانی های اندروید چیست؟

به تازگی گوگل در مراسم I/O اعلام کرده که پس از 9 ماه انتشار رسمی از نسخه Android 9 Pie، تنهای 10.4 درصد از مجموع کاربران اندروید این نسخه جدید را دریافت کرده اند. باید اشاره کنیم که Android 9 Pie در 6 اوت 2018 منتشر شده است و از زمان انتشار تنها 10 درصد کاربران آن را نصب نموده اند.

آمار تعداد کاربرانی که از Android 9 Pie استفاده می کنند!

نکته جالب اینجاست که این سرعت بروزرسانی کاربران اندروید نسبت به کاربران اپل بسیار کند و چشمگیر بوده است. از سوی دیگر این روند نسبت به گذشته بهتر بوده زیرا نسخه Oreo با 5.7 درصد رشد روبرو بوده در حالی که اکنون شاهد 10.4 درصد بروزرسانی از سوی کاربران هستیم. البته باید اشاره کنیم که در حال حاضر نسخه Oreo بیشترین کاربران را دارد و اکنون 28.3 درصد دستگاه ها از این نسخه بهره می برند در حالی که این رقم برای نسخه Nougat تقریبا 19.2 درصد بوده و برای نسخه Marshmallow به 16.9 درصد رسیده است. در نتیجه Android 9 Pie با 10.4 درصد دانلود، در این زمینه در جایگاه پنجم این رتبه بندی قرار می گیرد.

علت پایین بودن سرعت انتشار بروزرسانی های اندروید

باید بگوییم که در این زمینه گوگل فاصله زیادی با اپل دارد زیرا زمانی که نسخه iOS 12 منتشر شده در عرض 20 روز بیش از 50 درصد کاربران این بروزرسانی را انجام دادند و تا چند ماه پیش این آمار به 80 درصد رسیده بود. البته این موضوع که اندروید با شرکت های مختلفی سروکار دارد بی تاثیر نیست و در واقع علت کندی ارائه بروزرسانی ها همین موضوع است که اندروید در اختیار شرکت های عرضه کننده موبایل مختلفی قرار دارد ولی اپل سیستم عامل خود را فقط در اختیار محصولات خود قرار داده است. در نتیجه پیاده سازی و ارائه بروزرسانی های اندروید کمی پیچیده تر خواهد بود. به طور کلی گوگل سعی دارد تا در این زمینه پیشرفت هایی داشته باشد و از این پس بروزرسانی ها را با سرعت بالاتری در اختیار کاربرانش قرار خواهد داد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا