ترفندها

فعال کردن حالت خواب زمستانی یا Hibernation برای ویندوز ۱۰

در ویندوز راه‌های مختلفی برای خاموش کردن سیستم وجود دارد که رایج ترین آن، Shut Down است که سیستم در این حالت خاموش می‌شود و در حالت آماده به کار قرار می‌گیرد. در این حالت فرآیندهای در حال انجام سیستم کاملا متوقف و بسته می‌شوند. اما دو راه برای خاموشی موقت سیستم وجود دارد. حالت اسلیپ و هایبرنیت. در این دو حالت سیستم به خواب می‌رود و برنامه هایی که در حال اجرا بوده‌اند، همچنان در حافظه رم حفظ می‌شوند. حالت اسلیپ به طور پیشفرض در بین گزینه‌های منوی Power ویندوز وجود دارد اما فعال کردن حالت خواب زمستانی در ویندوز ۱۰ نیازمند انجام چند مرحله ساده است که در این مطلب به آموزش قدم به قدم انجام این کار می‌پردازیم. همراه ما باشید.

در حالت پیشفرض، زمانی که بر روی گزینه Power از منوی استارت ویندوز ۱۰ کلیک کنید، با سه گزینه Shut Down، Sleep و Restart مواجه خواهید شد. توضیح کاری که هر یک از این گزینه‌ها انجام می‌دهند به شرح زیر است:

Shut Down: تمامی نرم افزارهای در حال اجرا متوقف و بسته می‌شوند و PC شما خاموش می‌شود.

Sleep: سیستم آماده به کار می‌ماند اما انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کند. نرم افزارها همچنان باز می‌مانند و با دوباره روشن کردن سیستم، فورا به قسمتی که قبلا در آنجا بودید دسترسی خواهید یافت.

Restart: با این گزینه سیستم مجددا راه اندازی می‌شود.

فعال کردن حالت خواب زمستانی در ویندوز 10

فعال کردن حالت خواب زمستانی در ویندوز ۱۰

اما با فعال کردن حالت خواب زمستانی یک گزینه بیشتر در منوی پاور ویندوز ۱۰ در اختیار داشته باشیم. فعالسازی این گزینه با انجام مراحل زیر صورت می‌گیرد:

  • از طریق منوی اکشن سنتر (پنجره اعلانات که آیکون آن در کنار ساعت، در تسکبار قرار دارد) به قسمت All Settings بروید.

فعال کردن حالت خواب زمستانی در ویندوز 10

  • گزینه System را انتخاب کنید. سپس از منوی سمت چپ، گزینه Power & Sleep را انتخاب کنید.

فعال کردن حالت خواب زمستانی در ویندوز 10فعال کردن حالت خواب زمستانی در ویندوز 10

  • در سمت راست پنجره بعدی، گزین‌ای با عنوان Additional Power Settings مشاهده می‌کنید. بر روی آن کلیک کنید تا وارد بخش Power Options شوید.

فعال کردن حالت خواب زمستانی در ویندوز 10

میانبر: با جستجوی عبارت Power Options در باکس جستجوی ویندوز ۱۰ می‌توانید مستقیما به این بخش دسترسی پیدا کنید.

  • در این بخش، از بین گزینه‌های سمت چپ تصویر، گزینه Choose what the power buttons do را انتخاب کنید.

فعال کردن حالت خواب زمستانی در ویندوز 10

  • در این بخش، قسمت Shutdown Settings را میبینید که گزینه‌ها غیر فعال هستند. بر روی گزینه change settings that are currently unavailable کلید کنید تا گزینه‌ها فعال شوند. تیک گزینه Hibernate را بزنید. سپس Save Changes را از پائین صفحه انتخاب کنید.

کار به اتمام رسیده و حالا اگر روی گزینه پاور در منوی استارت کلیک کنید، گزینه Hibernate را نیز مشاهده خواهید کرد. در این حالت سیستم خاموش می‌شود اما برنامه‌ها باز می‌مانند. بعد از روشن کردن مجدد سیستم، به مکان قبلی ارجاع داده می‌شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا