اخبارارز دیجیتال و بلاکچین

۱۱ درصد مردم آمریکا بیت کوین دارند

افزایش چشم‌گیر آگاهی در مورد بیت کوین

بر اساس تازه‌ترین گزارشی که توسط «اسپنسر بوگارت»، از شرکای تجاری شرکت «بلاک چین کپیتال» منتشرشده، ۱۱ درصد از جمعیت ایالات‌ متحده آمریکا مالک ارز شاخص این روزهای بازار ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین هستند.

بوگارت که با شرکت بلاک چین کپیتال همکاری می‌کند، امروز نتایج بررسی‌های آماری خود را در ارتباط با بیت کوین و جریان روندی که برای بیت کوین وجود دارد، منتشر نمود. این تحقیق و بررسی توسط «هریس پول» که از شرکت‌های فعالی درزمینهٔ بررسی‌های آماری بوده صورت گرفته است.

طبق این گزارش، بررسی‌های انجام‌شده بین ۲۳ آوریل تا ۲۵ آوریل سال جاری میلادی صورت گرفته و شامل پاسخ ۲۰۵۲ نفر از آمریکایی‌های بالغ است. تحقیق فعلی را می‌توان نوعی نمونه بزرگ‌تر از تحقیقی دانست که اکتبر سال ۲۰۱۷ انجام و نتایجش منتشر شد.

بر اساس این نتایج این بررسی، جمعیت آمریکا در شش شاخه اصلی، اطلاعات بیشتری را در ارتباط با بیت کوین به‌دست آورده‌اند. این شش شاخه عبارت‌اند از: آگاهی، شناخت، آگاهی، عقیده (بد یا خوب بودن بیت کوین)، تمایل به خرید و تمایل به نگه‌داشتن بیت کوین. به‌علاوه شاخص‌های بسیاری نسبت به اکتبر سال ۲۰۱۷ با تغییرات چشم‌گیری مواجه شده‌اند و این در حالی است بر اساس گزارش‌های آورده شده در تحقیق، سال ۲۰۱۸ بازار با افت مواجه شده و سال ۲۰۱۷ بازار بیت کوین در حال صعود بوده.

۱۱ درصد مردم آمریکا بیت کوین دارند

نتایج آماری حاکی از به وجود آمدن یک «ابر روند آماری» برای بیت کوین است و نسل جوان، با سنین ۱۸ تا ۳۴ سال، صف اول این ترند را تشکیل می‌دهند. به‌علاوه، آگاهی، تنها بخشی که سنین جوان‌تر نیز نتایجی مشابه گروه‌هایی با سنین بالاتر را تکرار می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت که بخش عمده‌ای از مردم آمریکا، صرف‌نظر از سنشان، در مورد بیت کوین چیزهایی شنیده‌اند. این میزان از هفتاد و هفت درصد در اکتبر سال ۲۰۱۷، به چیزی در حدود ۸۹ درصد در آوریل سال ۲۰۱۹ رسیده است.

۱۱ درصد مردم آمریکا بیت کوین دارند

از نقطه‌ نظر نگه‌داری بیت کوین نیز، بیست درصد از آمریکای‌های ۱۸ تا ۳۲ ساله ادعا کرده‌اند که در بیت کوین سرمایه‌گذاری نموده‌اند و این در حالی است که ۱۱ درصد افراد ۳۵ تا ۴۴ سال، چنین ادعایی کرده‌اند. این رقم برای افراد ۴۵ تا ۵۴ سال و ۵۵ تا ۶۴ سال پنج درصد را نشان می‌دهد و دو درصد آمریکاهای بازنشسته ۶۵ سال به بالا هم پول خود را صرف خرید بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا نموده‌اند.

طی بررسی‌های دیگری که اوایل آوریل سال جاری صورت گرفت، مشخص شد که تقریباً سه درصد بازنشستگان آمریکایی بیت کوین خریده‌اند.

منبع: cointelegraph
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا