کامپیوتر

32 گیگابایت رم تنها بر روی 1 اسلات با رم های DDR4 سامسونگ

همانطور که می دانید، به تازگی تولید ماژول های 32 گیگابایتی آغاز شده اما تنها 2 شرکت این ماژول را تولید می کنند؛ اینک سامسونگ به دنبال راه حلی است که با پکیج های کوچکتر هم بتواند به ظرفیت 32 گیگابایت در یک ماژول دست یابد.

رم های 32 گیگابایتی سامسونگ الکترونیک در راه اند …

سامسونگ به دنبال راه حلی است که بتوان مسیر ماژول های تکی 32 گیگابایتی DDR4 را تغییر دهد؛ این شرکت به تازگی موفق به تولید نیمه هادی های ذخیره ساز موقت در لیتوگرافی 10 نانومتری شده است؛ حافظه های 32 گیگابایتی سامسونگ، 4 گیگابایت به ازای هر IC هستند. مشخصات DDR4 JEDEC فقط دستگاه های حافظه 4 گیگابایت، 8 گیگابایتی و 16 گیگابایت را توصیف می کند. در نتیجه، سازندگان DRAM باید از تکنیک های بسته بندی پیشرفته برای ساخت تراشه ها برای ماژول های حافظه با ظرفیت بالا استفاده نمایند.

32 گیگابایت رم تنها بر روی 1 اسلات با رم های DDR4 سامسونگ

رم های 32 گیگابایتی سامسونگ دارای فرکانس 2666 مگاهرتز بوده و از 2 استک 16 گیگابیتی تولید شده اند؛ سامسونگ دو نسخه 32 گیگابایتی DDR4 را ارائه می دهد: مدل نخست 1Gx16 و مدل دوم 2Gx8 است. رم های DDP یا پکیج های دوگانه، با فرم های استاندارد 78 یا 96 توپ FPGA تولید می شوند. خوشبختانه سامسونگ موفق شده است تا ولتاژ راه انداز این ماژول ها را بر روی 1.2 ولت نگاه دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا