وب و اینترنت

قابلیت جدید گوگل کروم – هشدار گذرواژه های ضعیف در مروگر

با توجه به اینکه Google Chrome هر چند هفته یکبار در حال دریافت بروزرسانی است، در هر ورژن قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه می‌شود. اخیرا ویژگی جدیدی به این مرورگر اضافه شده که در صورت ضعیف بودن هر یک از گذرواژه‌های شما به شما هشدار می‌دهد، بنابراین می‌توانید قبل از اینکه حوادث ناگوار برای شما اتفاق بیوفتد آن‌ها را تغییر دهید. برای جزئیات بیشتر هشدار گذرواژه های ضعیف در Chrome و نحوه فعال کردن آن با ما همراه باشید.

این روزها همه ما تعداد زیادی حساب آنلاین داریم. از حساب‌های ایمیل گرفته تا رسانه‌های اجتماعی و حساب‌های موجود در فروشگاه‌های آنلاین و این بدان معنی است که همه ما تعداد زیادی رمز عبور برای یادآوری داریم. برای سهولت در انجام این‌ کار و فراموش نکردن تعداد زیاد گذرواژه هر کاربر، مدت‌هاست که مرورگرهای وب پیشنهاد می‌کنند تا با ذخیره گذرواژه‌ها در آن‌ها دیگر نیازی به یادآوری آنها نداشته باشیم.

اما توسعه دهندگان این  مرورگر با نشت اطلاعات در چند سال گذشته (وب سایت‌هایی که هک شدند و گذرواژه‌ها فاش شدند) درس عبرت بزرگی گرفته و دست به کار شدند تا در مورد رمزهای عبور به خطر افتاده به کاربران هشدار دهند. اکنون Chrome خود را یک قدم جلوتر از هکر‌ها و مشکلات امنیتی قرار داده و قبل از وقوع بحران، مشکل را برطرف می‌کند.

ویژگی جدید مرورگر کروم، هشدار گذرواژه های ضعیف در Chrome است که باعث می‌شود تا مرورگر در مورد رمزهای عبور ضعیف به کاربران هشدار دهد. حتی رمزهای عبور ضعیف ذخیره شده از قبل نیز از این فیلتر رد می‌شوند و اگر رمز قدیمی شما ضعیف باشد به شما هشدار می‌دهد.

فعال کردن هشدار گذرواژه های ضعیف در گوگل کروم

در حال حاضر، این گزینه فقط در Chrome 89 موجود است، و حتی اگر آن را نصب کنید، باید آن را به صورت دستی فعال کنید.

برای راه اندازی آن مراحل زیر را انجام دهید:

۱- مرورگر Chrome را راه اندازی کرده و آدرس chrome: // flags را باز کنید

۲- Safety check for weak passwords را جستجو کنید و از منوی کشویی برای فعال کردن تنظیمات استفاده کنید

۳- این مراحل را برای Passwords weakness check  نیز انجام دهید

۴- Chrome را ری استارت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا