کامپیوتر

مایکروسافت اولین نسخه آزمایشی ویندوز 11 را منتشر کرد

ویندوز 11 اکنون یک قدم دیگر به انتشار عمومی خود نزدیک‌تر شده است. مایکروسافت از روز گذشته انتشار اولین نسخه آزمایشی ویندوز 11 را در قالب بیلد پیش نمایش 22000.100 برای اعضای کانال بتا ویندوز اینسایدر آغاز کرده است. این اتفاق تقریبا یک ماه بعد از اینکه مایکروسافت نسخه پیش نمایش سیستم عامل جدید خود را اختیار اعضای کانال توسعه‌دهندگان قرار داده بود رخ داده است.

انتشار اولین نسخه آزمایشی ویندوز 11

همان طور که احتمالا اطلاع دارید، Windows Insider برنامه آزمایشی نرم افزاری مایکروسافت است که به کاربران اجازه دسترسی به بیلدهای پیش نمایش از سیستم عامل های این کمپانی را می‌دهد. چندین کانال مختلف در این برنامه وجود دارد که پایداری بیلدهای هر چنل نسبت به یکدیگر متفاوت است. مایکروسافت توسط این طرح، با کمک کاربران مشکلات و باگ‌های هر بیلد را پیش از عرضه عمومی شناسایی و رفع می کند. البته بیلدهای نهایی عاری از باگ نیستند اما نقش اعضای اینسایدر برای انتشاری کم عیب و نقص‌تر از بیلدهای نهایی غیر قابل انکار است.

به گفته مایکروسافت، در حال حاضر این نسخه آزمایشی ویندوز 11 از چت با تیم مایکروسافت پشتیبانی نمی‌کند اما احتمالا این قابلیت طی هفته‌های آینده در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. همان طور که اشاره شد، برای دریافت این نسخه آزمایشی از ویندوز 11 لازم است که عضو ویندوز اینسایدر باشید. از آنجایی که این نسخه‌های اولیه پایداری کمی دارند، پیشنهاد می‌شود از نصب آنها بر روی سیستم اصلی خود خودداری کنید یا قبل از نصب، به روشی مطمئن از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، اتفاقاتی برای اطلاعات شما صورت نگیرد.

انتظار می‌رود مایکروسافت نسخه نهایی ویندوز 11 را در ادامه سال جاری منتشر کند اما کاربران ویندوز 10 که به دنبال ارتقا به ویندوز جدید هستند، احتمالا باید تا اوایل سال 2022 منتظر بمانند. پیش بینی می‌شود روند بروزرسانی کامپیوترهای ویندوز 10، در نیمه نخست سال 2022 تکمیل شود. تا آن زمان مطمئنا ردموندی‌ها بیلدهای پیش نمایش متعددی از ویندوز 11 را برای اعضای اینسایدر منتشر خواهند کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا