موبایل و گجت

کالبدشکافی گلکسی S10 دشوار بودن تعمیر آن را نشان می‌دهد

سایت iFixit که ید طولایی در کالبدشکافی گوشی‌ها و تشخیص میزان آسانی یا سختی تعمیرپذیری آن‌ها دارد، مدل‌های مختلف گلکسی S10 را کالبدشکافی کرده تا از جزئیات قطعات به کار رفته در این گوشی‌ها خبردار شویم. نکته‌ی قابل توجه در مورد گلکسی S10 این است که بعد از رد شدن از مراحل ابتدایی، قطعات مختلف تا حد زیادی ماژولار هستند و به راحتی از بدنه جدا می‌شوند. از بین این قطعات می‌توانیم به دوربین‌های اصلی و سلفی، جک هدفون و حتی مادربورد اشاره کنیم.

یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر است که طبق این بررسی، مستقیما به نمایشگر وصل شده و این یعنی اگر برای این سنسور مشکلی به وجود بیاید، باید کل نمایشگر را تعویض کنید که این کار هم بسیار سخت و پیچیده است.

galaxy s10

همچنین در این کالبدشکافی می‌توانیم دوربین‌های تعبیه شده در حفره نمایشگر را مشاهده کنیم. سامسونگ به ایجاد حفره در نمایشگر بسنده نکرده و حتی در لایه‌ی میانی و مادربورد هم چنین حفره‌ای وجود دارد. روی هم رفته، سایت iFixit از لحاظ تعمیرپذیری، نمره ۳ را از ۱۰ به گلکسی اس ۱۰ داده است که نشان می‌دهد تعمیر این گوشی‌ها چندان ساده نخواهد بود. در ضمن این سایت خاطرنشان کرده که تعویض نمایشگرها از جمله شایع‌ترین موارد تعمیر محسوب می‌شوند ولی برای تعویض این بخش از گوشی تقریبا باید کل بخش‌های گلکسی اس ۱۰ از هم باز شود که مطمئنا چنین کاری چندان ساده نخواهد بود.

منبع: The Verge

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا