برنامه نویسی

زمان لازم برای یادگیری جاوا

بعد از اینکه مقاله زمان لازم برای یادگیری php رو در سایت منتشر کردیم حالا به سراغ برنامه نویسی جاوا آمده ایم و میخواهیم زمان لازم برای یادگیری جاوا مورد بررسی قرار دهیم. اگر میخواهید بدونید زمان لازم برای یادگیری برنامه نویسی جاوا چه مقدار است پیشنهاد میکنم این مقاله رو تا انتها مطالعه کنید.

جاوا چیست

جاوا یک زبان برنامه نویسی که به صورت شی گرا ارائه شده است. جاوا شبیه به زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس می باشد اما مدل شی گرایی آسانتری نسبت به سی پلاس پلاس دارد. شعار جاوا «یکبار بنویس و هر جایی اجرا کن» (Write once, Run anywhere) است که به ویژگی اجرای شدن برنامه های جاوا بر روی هر نوع سیستم عاملی و هر گونه وسیله الکترونیکی اشاره دارد.

زمان لازم برای یادگیری جاوا

زمان لازم برای یادگیری جاوا

همان طور که در مقاله های دیگر در مورد زمان یادگیری برنامه نویسی گفتیم برای یادگیری و زمان لازم برای یادگیری سه سطح وجود دارد و بر اساس این سه سطح تعیین میکنیم چه مقدار وقت باید بذاریم تا به برنامه نویسی مورد نظر مسلط شویم. زمان لازم برای یادگیری جاوا هم در سه سطح مورد بررسی قرار میگیرد.

یادگیری مقدماتی جاوا :

اگر میخواهید با مقدمات زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شوید و تا حدودی برنامه های کوچیک بنویسید باید حداقل ۱۰۰ تا ۱۲۰ ساعت وقت مفید بذارید. ۸ تا ۱۲ ساعت آموزش برنامه نویسی جاوا و ۱۰۰ تا ۱۱۰ ساعت هم تمرین، تا بتوانید مقدمات این زبان برنامه نویسی رو فرا بگیرید. جاوا زبانی است که باید خیلی بیشتر نسبت به بقیه زبان های برنامه نویسی تمرین کنید.

یادگیری متوسطه جاوا :

اگر میخواهید پا فراتر از مقدمات بذارید و مینی پروژه هایی رو کدنویسی کنید باید حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰ ساعت وقت مفید بذارید. معمولا ۱۵ تا ۳۰ ساعت آموزش برنامه نویسی جاوا رو ببینید و ۲۶۵ تا ۲۸۵ ساعت تمرین این زبان نیاز دارید برای اینکه به این سطح برسید. باز تکرار میکنم زبان برنامه نویسی جاوا به تمرین زیاد نیاز دارد.

یادگیری پیشرفته جاوا :

بعضی دنبال این هستند که به صورت پیشرفته این زبان برنامه نویسی رو فرا بگیرند. برای یادگیری جاوا در سطح پیشرفته باید خیلی خیلی بیشتر از زبان های برنامه نویسی دیگر وقت بذارید. برای این سطح از جاوا باید ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت وقت مفید بذارید. ۱۰۰ تا ۱۵۰ ساعت آموزش برنامه نویسی جاوا ببینید و ۹۰۰ تا ۱۴۰۰ ساعت تمرین کنید تا به سطح عالی در این زبان برنامه نویسی برسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا